#1 2007-08-31 18:40:04

Ziomusck

Administrator

5335548
Skąd: Kielce
Zarejestrowany: 2007-08-31
Posty: 16
Punktów :   

List otwarty trenerów Zielińskich (Korony i Groclinu)

"Panowie
Michał Listkiewicz
Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej
Andrzej Rusko
Prezes Ekstraklasy S.A.

Szanowni Panowie,

Występujemy do Panów z listem otwartym powodowani troską o wizerunek polskiej piłki nożnej na który istotnym cieniem kładzie się jakość sędziowania. Problem ten od dłuższego czasu nurtuje polskie środowisko piłkarskie. Tegoroczne rozgrywki Orange Ekstraklasy rozpoczęły się od szeregu przykładów niewłaściwej jakości sędziowania, które wypaczają sens sportowej rywalizacji drużyn oraz obniżają poziom widowiska sportowego.

Przykłady te są upublicznione dokumentacją telewizyjną i podlegają szerokiej, krytycznej ocenie medialnej. Na złej jakości sędziowania tracą najbardziej główni uczestnicy widowiska sportowego zawodnicy i kibice. Tracą także kluby, które odczuwają presję i niezadowolenie sponsorów, potęguje się negatywna atmosfera medialna nie służąca wizerunkowi polskiej piłki nożnej.

Wyrażamy pogląd, że organizacje, którymi kierujecie Panowie z wyboru środowiska piłkarskiego nie mogą pozostawać bezczynne wobec zaistniałej sytuacji. Pragniemy ponowić inicjatywę rozstrzygania spornych sytuacji meczowych za pośrednictwem dostępnych rozwiązań technicznych. Piłka nożna nie powinna odstawać od reformatorskich działań w innych dyscyplinach sportu, które odważnie modyfikują przepisy i zasady sprzyjające uatrakcyjnieniu widowisk sportowych.

Panowie Prezesi! Apelujemy o podjęcie działań, które pozwolą w oparciu o decyzje UEFA pilotażowo wdrożyć w polskiej ekstraklasie system weryfikowania spornych sytuacji boiskowych. Sędziowie winni mieć możliwość sprawdzenia w oparciu o przekaz telewizyjny czy ich decyzje w najważniejszych sytuacjach boiskowych takich jak np.:
- przekroczenie linii bramkowej przez piłkę,
- ukaranie zawodnika czerwoną kartką,
- przyznanie rzutu karnego
są obiektywne i zgodne z przepisami.

Wystąpienie do europejskich władz piłkarskich o powierzenie właśnie Polsce roli wiodącej w tym względzie jest uzasadnione szczególnymi aspektami sędziowania w naszym kraju i mogłoby być uznane jako jedno z działań przeciwdziałających korupcji sędziowskiej.

Wyrażamy przekonanie, że proponowane rozwiązania winny być również pozytywnie przyjęte przez środowisko sędziów jako pomocne w rozstrzyganiu kontrowersyjnych sytuacji na boisku. Decydując się na formę otwartego listu opieramy się na coraz szerszym poparciu opinii publicznej, a także na coraz silniejszym przekonaniu, że obecny stan techniki telewizyjnej pozwala bez wpływu na wydłużanie i przebieg meczu obiektywizować decyzje sędziowskie.

W przekonaniu, że możemy liczyć na poparcie władz piłkarskich naszego kraju, a także wykorzystanie osobistych wpływów i możliwości Panów Prezesów oczekujemy na skuteczną reakcję na nasz list otwarty.

Ze sportowym pozdrowieniem,

Krzysztof Klicki
Zbigniew Drzymała
Korona Kielce S.A.
Groclin-Dyskobolia SSA"
www.zawodnicy.pl - polecam świetne forum piłkarskie

Offline

 

#2 2007-09-18 19:59:12

koroneczkagol

Młodzik

Zarejestrowany: 2007-09-18
Posty: 7
Punktów :   

Re: List otwarty trenerów Zielińskich (Korony i Groclinu)

w pełni sie z nimi zgadzam

Offline

 

#3 2007-09-24 21:59:09

Gregory

Młodzik

Zarejestrowany: 2007-09-24
Posty: 5
Punktów :   

Re: List otwarty trenerów Zielińskich (Korony i Groclinu)

Tak polski football powinien przeć do przodu a nie cofać się

Offline

 
Pamiętaj o tym, że na forum słowa są Twoją wizytówką

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.miauniverse.pun.pl www.promoto.pun.pl www.scaletuning.pun.pl www.athair.pun.pl www.69moa69.pun.pl